| Robo2 a întrebat:

Poate altcineva sa se duca la banca si sa depuna bani in contul meu? Eu fiind in imposibilitatea de a ma duce?
Banca este Raiffeisen

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da, cu buletinul lui si numarul de cont al tau.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. Doar trrebuie să menționeze de ce îi depune ea, din partea ei. Ca să opereze din partea ta în contul tău, are nevoie de procură notarială, nu poate spune acolo verbal că tu ai trimis-o.

| LittlePoppy a răspuns (pentru sadrian46):

Procura pentru depunere? Ce aberatie! Cum ati ajuns userul anului?

| mihai69 a răspuns:

Desigur. Depuneri în contul tău poate face oricine, nu și alte operații.

| Panamax a răspuns:

Oricine poate sa depuna bani in contul tau.Se pot depune si direct la ATM-ul bancii dar in cazul acesta are nevoie de card si de pin.Se poate face transfer din orice alt cont.

| LittlePoppy a răspuns:

Depunere de numerar poate sa faca oricine!
Ii dai numarul de cont (sau ce foloseste Raiffeisen).
La depunere se va mentiona: depune Xulescu in contul lui Popescu. Nici vorba de procura la depunere.