| catalinutzu95 a întrebat:

daca vreau sa depun bani intr-un cont facut la raiffeisen pot depune de la o alta banca sau trebuie sa merg neaparat la raiffeisen(nu am banca asta in oras)dau fundabig grin

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate sa depui de la orice banca, doar ca o sa platesti un comision ceva mai mare. Nu este necesar sa ai cont in banca de la care depui.
P.S. De ce nu-ti deschizi un cont la o banca pe care o ai in localitatea ta?

| catalinutzu95 explică (pentru Ioandelasal):

Pai eu vreau dor sa depun bani in cont la cineva si el are la raiffeisen si nu am banca asta in oras

| Ioandelasal a răspuns (pentru catalinutzu95):

Poti sa depui linistit. Trebuie sa-i stii numele si prenumele si codul IBAN al contului.

| catalinutzu95 explică (pentru Ioandelasal):

Stii cumva cam cate imi ia comisionbig grin?

| Ioandelasal a răspuns (pentru catalinutzu95):

Uita-te pe site-ul oficial al bancii la care vrei sa depui banii, fiecare banca are propriile comisioane.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se poate.Cu plata unui comision.

| darrio2007 a răspuns:

Si numai daca ai cont la cealalta banca oarecare de la care trimiti.Altfel nu se poate.

| TheStory a răspuns:

Se poate sa depui de la orice banca