| intrebare9000 a întrebat:

Am facut 18 ani in vara si de atunci n am primit alocatia, am completat o cerere de la scoala de acum 3 luni si inca nu mi au intrat banii ce trebuie sa fac

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Intreaba la posta daca ti-a venit acolo alocația. Eu asa am patit cu fiica mea. Au trimis cateva luni alocatia prin posta desi dadusem date de card. Am aflat ca e la posta alocatia doar cand m-am interesat de ea.

9 răspunsuri:
| blackann a răspuns:

Pai pana in 18 ani o primesti doar.

| Bossdeanonim12 a răspuns:

Salut! Nici eu nu am primit o, stai linistit ca o vei primi in aprox. 6 luni pe toata.

| 1234568807 a răspuns (pentru blackann):

Daca inca mai esti la scoala la 18 ani ar trebui sa iti mai dea

| Alina0124 a răspuns:

O vei primi. Posibil că au fost trimise mai greu hârtiile de la liceu si de asta îți ajunge asa greu.

| paul123paul123 a răspuns:

Alocatia se primeste pana la 18 ani. Citeste pe google legea.

| intrebare9000 explică (pentru paul123paul123):

Nu esti prea inteligent cred. legea spune ca daca ai peste 18 ani dar urmezi scoala beneficiezi de alocatie

| intrebare9000 explică (pentru Bossdeanonim12):

Pai in 6 luni mor de foame! am nevoie acum de bani

| Violleta2022 a răspuns:

Sa mergi la scoala, la secretariat sau serviciul contabilitate si sa intrebi acolo.

| Bossdeanonim12 a răspuns (pentru intrebare9000):

Stiu ce zic, nu ai ce face, asa mi-a zis si mie. eu am depus o acum 2 sapt, cam asa, am intrebat cand o s o primesc si mi-a spus ca in 5-6 luni, nu vine lunar... vine toata o data