| danigaming41 a întrebat:

Salut,a intrat astazi alocatia pentru cei de peste 18 ani care mai sunt la scoala inca,la finalul lunii martie am depus actele necesare si abia acum am primit alocatia, fiind 7 luni eu am primit doar 1000, adica banii pentru 4 luni, are cineva idee de ce nu am primit pentru tot?

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Trebuie sa discuți cu cei de la AJPIS
Caută pe google AJPIS și judetul de care aparții și scrie-le un mail cu problema in cauza, vor găsi o rezolvare pertinenta.
Eu doar prin intermediul lor am primit alocația după 9 luni(mă rog, a fost o eroare de la ei și daca nu le-aș fi scris, probabil că nu aș fi știut ce și cum)
Plus că eu am primit alocația și pe lunile de vacanta, deci sigur e o problema de la ei.
Fundiță?

3 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Ai depus cerere acum in septembrie?

| danigaming41 explică (pentru Hyperion7):

Si acum, dar si cand am primit buletinu de 18 ani la finalu lunii martie

| Hyperion7 a răspuns (pentru danigaming41):

Trebuie sa discuți cu cei de la AJPIS
Caută pe google AJPIS și judetul de care aparții și scrie-le un mail cu problema in cauza, vor găsi o rezolvare pertinenta.
Eu doar prin intermediul lor am primit alocația după 9 luni(mă rog, a fost o eroare de la ei și daca nu le-aș fi scris, probabil că nu aș fi știut ce și cum)
Plus că eu am primit alocația și pe lunile de vacanta, deci sigur e o problema de la ei.
Fundiță?

| literallythesamebruh a răspuns:

Probabil nu s-au luat în calcul lunile în care ai fost în vacanță.