| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie urgent de ajutor!
Cine stie sa tranforme o imagine normala intr-o imagine vectoriala, va rog spuneti-mi cum va numiti pe Facebook pentru a va putea trimite poza(ii un logo simplu).
Multumesc foarte mult!

2 răspunsuri:
| Bobrov_Tudor_1971 a răspuns:

Exista un site web numit scratch.mit.edu. Este un program de programat pentru copii mai mult, dar intri pe site, dai click pe create (creează) apoi dai click pe acea pensula mica, intri la costume și da click pe convert to vector dai import și îți importezi imaginea, apoi dai click dreapta pe o bara din lateral pe imaginea care tu ai pus-o și dai click save to local. Nu știu dacă merge, dar ar fi cam singurul editor vectorial care il știu. Am făcut și eu chestia cu formatul vectorial și mi-a mers. Sper că ti-am fost de ajutor!