| anonim_4396 a întrebat:

Am o intarziere de o zi la banca, ce se poate intampla?

10 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Banca abia asteapta ca sa-ti aplice ceva penalizari.

| Krina a răspuns:

Nimic!
Orice banca are un termen de 10 zile in care nu aplica penalizari.Clientii, in schimb, sunt informati ca li se aplica penalizari din prima zi de intarziere, dar nu este asa happy

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Penalizare, in baza de date pentru rau platnic intri dupa mai multe zile in functie de politica bancii.

auran
| auran a răspuns:

NImic decat penalizari

| simpluEu. a răspuns:

Te penalizeaza cu 30lei p zi.asa am patit eu cand eram in tara... i-am injurat p toti de acolo...nu te anunta nimeni daca esti penalizat...doar cand intri in lista de rau platnic te suna o idioata care se crede D-zeu.

cami
| cami a răspuns:

Sfatul meu este sa te grabesti cu plata, fiindca nu vrei sa ai neplacerea de a purta aceea eticheta de .probabil (in cel mai fericit caz) iti vor creste putin dobanda.

cami
| cami a răspuns:

Vroiam sa spun aceea eticheta de "rau platnic"

| mioara a răspuns:

Te penalizeaza

| miry a răspuns:

Te penalizeaza

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate sa te penalizeze sau nu... depinde de politica bancii... Daca pana acum nu ai intarziat niciodata, si daca ziua platii a fost intr-o zi in care banca nu are orar cu publicul (sambata, duminica, sarbatori legale), nu se intampla nimic... Te grabesti sa platesti in prima zi lucratoare... si gata...
Daca insa, ai mai avut intarzieri la plata, si te-au amanat de mai multe ori, iar acum au trecut cateva zile de la data scadenta, primesti penalizare (depinde acum de banca).
Mult succes!
Daniela