| d3utzsa a întrebat:

Am o intrebare! am primit un aragaz BOSCH cadou si vreau sa il vand deoarece este la curent! as vrea sa stiu dk ma duc la magazine unde are produce electrocasnice as putea sa il dau iar in contravaloarea lui sa pot sa iau altceva de la magazin? sau sa imi dea banii pe el? k mi-e cam urat sa ma duc sa intreb direct la magazine

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Se poate numai la magazinul de unde a fost cumparat obiectul si, in plus, daca ai un bon fiscal sau eventual o factura.

| CataC a răspuns:

Buna
Primindu-l cadou probabil nu l-ai primit cu factura, deci nu poate fi returnat.
Vandut inapoi in alt magazin nu se pune problema, nu cumpara nimeni aragaz de la o persoana fizica.
Ce poti face este sa-l vinzi altora ca tine, printr-un anunt la ziar/internet/habar n-am.
Fiind electric e bun la tara sau in caminele studentesti, unde nu e gaz.
Alta varianta ar fi sa-l vinzi unui magazin decond hand.
Bafta

| muta a răspuns:

Daca ai garantie cativa anii te poti duca de unde l-ai cumparat si il returnezii