| MariusTM123 a întrebat:

Am o simplă întrebare! Dacă specialiştii TPU continuă să îmi blocheze profilele pe Facebook...mă pot duce pe strada Popa Soare nr 40 et.1 Bucureşti adică Fundația Calea Victoriei să cer ceva despăgubiri morale?
Nu vă speriați din prima că înainte de a ajunge acolo trec pe la poliție şi mă declar deja vinovat de ceea ce se va petrece măi nesimțiților! Am jurat asta!

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

E! Mai glumeste omul la betie!

| Violleta2022 a răspuns:

Despre ce despagubiri vorbesti?
Daca TPU era site-ul tau personal, as fi inteles!

In plus, TPU nu-ti poate bloca tie un cont de Facebook, ala este blocat de Adminstratia de Face Book din America, fiind un site american.
Tu incurci site-urile si ciorbele! Ce treaba are adminsitratia TPU cu cea a FaceBook-ului?
Unule ste un mic site romanesc, celalalt este un mega site international, cu sediul in AMERICA!

Cel mai probabil, un prieten de-al tau face misto de tine, raportandu-te la Administratia FB, ca ai mai multe conturi, ceea ce este ilegal!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce inseamna sa ai acces la net dupa ce bei...

| Lioana a răspuns:

1. Contul Facebook nu ti-l poate bloca nimeni in afara de cei de la Facebook. Poti fi doar raportat de alti utilizatori.
2. Daca ti-a fost blocat contul TPU poate a existat un motiv. E dreptul lor sa puna reguli pe site-ul lor si sa-i blocheze pe cei care nu le respecta.
3. Nici o problema nu se rezolva cu nervi, furie sau dorinta de razbunare. Acestea pot atrage doar alte probleme. Incearca sa fii calm, sa te gandesti unde ai gresit si sa solutionezi problema pe cale amiabila.