| Ingognito a întrebat:

cu ce se ocupa supraveghetor de sala la o sala de jocuri de noroc? Doar sta si se uita gen sau mai face si alte treburi? Este mai grea meseria decat cea de barman?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este mai grea ci doar diferita.
Barmanul trebuie sa stie cunoasca vreo 500 de retete si amestecuri de bauturi, sa stie ce serveste, cum serveste, sa cunoasca preturile fiecarei bauturi si sa aiba grija de clientii de la bar, sau de comenzile de la chelneri.
Treaba lui este doar in spatele barului!
Ca supraveghetor trebuie sa ai atentie distributiva la toata lumea, sa vezi care fura la buzunarul sau poseta altuia, care incearca sa triseze la jocuri, care loveste masinariile si tot asa.
Sa anticipeze care cauta bataie sau cearta, sa fie intre toti si sa-i potoleasca.
La nevoie, dupa terminarea programului, ajuta la curatarea salii, la mutatul aparatelor daca-i cazul, la frecatul podelelor si orice ii mai cere seful de local sau patronul.

1 răspuns:
| Ady117 a răspuns:

Crezi că te-ar plăti cineva doar pentru că stai și te uiți? Cică " sau mai face și alte treburi ", dar ce, statul degeaba e o treabă cumva?
Ție ce îți dă de înțeles cuvântul " supraveghere "? Prin a supraveghea tu înțelegi " a sta "?
Ți-a răspuns Ana Maria restul.