| djdjdj a întrebat:

Am terminat liceul și am ieșit cu o diploma tehnician ecolog, acum întrebarea mea este unde ma pot angaja fără a face studii superioare și ce salariu se poate obține?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Oriunde in natura, la sere, gradini, parcuri samd. salariul va fi cel mai mic pe economie, pentru ca nu ai experienta deloc si nici studii superioare.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Firmele de apă și salubritate, primărie, protecția mediului, sanepid,
îmbunătățiri funciare, ocolul silvic, Direcția Agricolă, intreprinderi agricole, ferme.

| DanielPH a răspuns:

Ecolog? Protectia mediului, nu?
Pe la diferite firme ce au nevoie de personal pentru mediu, insa vin cei cu facultati si iti cam ia locul de munca.
N-ai facut practica? In general cei la care ai facut practica iti pot da si un loc de munca.
Eu am terminat pe industria alimentara si cu diploma ma pot angaja drept specialisti in industria alimentara, asadar prin multe fabrici, singurii care m-ar primi, ar fi cei de la Tymbark, la care am facut practica.
Intereseaza-te, si cel mai bine, cere ajutorul dirigintelui, el te poate ajuta!