| Ichigo a întrebat:

Am un job insa vreau sa ma orientez spre un venit suplimentar. Intrebarea e urmatoarea. Deoarece nu vreau sa am probleme cu legea, cam ce ar trebui sa fac ca sa pot lucra legal pe site-uri gen Fiverr sau alte platforme unde primesti bani daca oferi niste servicii sau completezi chestionare, etc?

Am auzit multe raspunsuri si inca nu stiu cum ar fi mai bine. Vad copii de 15-16 ani care fac taskuri pe site-uri de remote work in timp ce altii sustin cu tarie ca trebuie sa-ti faci firma cu toate actele ca sa poti lucra fara sa ai probleme.

Altii zic ca pot castiga ceva acolo doar sa nu fie prea mult, gen pentru cateva mii de lei pe luna nu te verifica nimeni dar daca incepi sa depastesti 1.000-2.000 de euro te poate raporta banca la Finante. Asa ca yea... cam ce metoda legala exista pentru a lucra online pe platforme ce te platesc? Daca exista macar asa ceva.

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pfa

| Ichigo explică (pentru suntserios):

Ma indoiesc ca toti cei de 15-20 de ani au pfa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ai zis ca tu vrei legal. Eu ti am zis calea cea mai simpla. Restul treaba lor cum fac evaziune

| Ichigo explică (pentru suntserios):

O cale de mijloc tot trebuie sa existe ca vad ca nimeni nu e amendat sau ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ce sa iti trebuiasca firma? pentru 3 dolari pe luna? laughing))) de unde-ai scos cifrele astea cu 1000 2000 euro pe luna?
si pe pamant cat e?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Ichigo):

Faptul ca anaf nu isi face treaba e alta discutie.

| Ichigo explică (pentru anonim_4396):

Sunt mari pentru ca doar la asemenea sume s-ar interesa cineva

3 dolari? Baiete... ce zici de 20 de dolari pentru 15 minute? Stai jos ca habar n-ai de nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Ichigo):

Ba ai dracu prosti astia care se duc la munca si se scoala la 6 dimineata pe 8-10£ pe ora.
De ce nu le zice oare cineva ca sunt prosti, sa nu se mai trezeasca la 5 dimineata sa mearga la munca, cand pot face 80 dolari pe ora pe internet.
Prostii naibi.

| Ichigo explică (pentru anonim_4396):

Daca sunteti prosti, ce sa va fac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Ichigo):

Lasa sa fie aia prosti, care se duc la munca.
Ca tu de descurci si cu 2 dolari pe luna, da macar stai acasa laughing))))