| Cavani1999 a întrebat:

Am vazut pe net ca o retragere din Paysafe pe card bancar poate dura si 11 zile. Stie cineva exact cam cat dureaza o retragere pe card bancar? Ca sa stiu daca sa aleg o alta metoda de retragere

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cine face retragerea, o banca, o companie, un furnizor privat sau se face o plata online.
In principiu platind cu cardul, retragerea banilor din cont se face aproape instantaneu daca se foloseste direct o banca. Daca se foloseste un anume program bancar, atunci poate dura 4-5 zile lucratoare.
Am facut retrageri de pe cardul clientului cu un program bancar special, numit eWay si am primit banii in contul firmei, dupa 4-5 zile lucratoare.

| Vasysile21 a răspuns:

Salut ști cumva cât durează o retragere depe paysafe pe card am făcut-o de 2 zile și încă tot nu mi-a intrate