| Andreeamiruna67 a întrebat:

Am vorbit in aceasta seara sa ma duc sa ma angajez, am doar 15 ani.
M-au chemat maine sa stam de vorba, cum as putea sa-i conving sa ma angajeze? Pana in septembrie cand incepe scoala.
Ce trucuri stiti?

Răspuns Apreciat de Editori
| christall a răspuns:

Fii sincera ca iti doresti sa lucrezi pe timpul vacantei. Nu-i spune ca stii sa faci de toate si ca ai nevoie de bani, cum a scris cel de dinainte. Chestiile astea se interpreteaza daca e barbat.
Spune-i in schimb exact la ce te pricepi: calculator, enumeri cateva programe, ce calitati ai: abilitati de comunicare, punctuala..si ce mai crezi tu.
Fii atenta unde te cheama la interviu, sa fie la o firma serioasa.
Multa bafta!

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu există trucuri pentru așa ceva. Un patron are nevoie de un angajat ca să execute, să facă o treabă. Dacă ești priceput să faci acea treabă, dacă la interviu pari persoană serioasă și dispusă să respecte disciplina muncii, te va angaja.

| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns:

happy Că ai nevoie de bani și că te pricepi la toate. big grin Fii originală și încrezătoare! Funda? big grin