| king5151 a întrebat:

Am vrut sa scot niste bani de pe un site de pariuri, mi-au cerut iban-ul si dupa vreo 2 zile am vazut ca acolo scrie: EUR, dar contul meu de bt in ron si imi scrie tranzactie efectuata, ca banii s-au virat pe cont, dar pe ce cont nu stiu. Daca imi deschid cont in euro gasesc banii acolo?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă ai dat doar IBAN-ul, fără SWIFT... cam greu să primești EUR.
Teoretic, chiar dacă ai dat un cont de lei, valuta primită se convertește. Dar nu prea se leagă ce zici tu, nu ai dat destule detalii.

| Sn4k3 a răspuns:

Ti s-a deschis un cont in euro. Banuiesc ca ai internet banking, intra si il vei vedea acolo la conturi.

| danuker a răspuns:

Posibil să ai calculatorul infectat cu un virus, sau cineva ți-a aflat/ghicit parola, sau ai trimis un IBAN greșit.

Singurul mod de a afla e să contactezi site-ul de pariuri. Dacă nu e în regulă ce s-a întâmplat, și nu te înțelegi cu ei, poți face o petiție la ONJN și să vezi ce se întâmplă.

http://onjn.gov.ro/