| Mihai0990 a întrebat:

Are idee cineva cum se complecteaza solicitarea de la anaf de documente /informații in urma verificări desfășurate la societatea NYK RENT SERV SRL?!

Răspuns Câştigător
| adryang78 a răspuns:

Răspunzi la întrebările din formular și le dai o copie a contractului. Dacă n-ai apucat să prestezi servicii, nu ai ce alte informații să le furnizezi.

7 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

Ce fel de verificare? De fond, în urma cererii de rambursare TVA, în urma unei reclamații etc?
Și ce fel de documente/informații vrei să se elibereze? După orice verificare se emite un proces-verbal de către ANAF, nu trebuie să ceri tu nimic.

| Mihai0990 explică (pentru adryang78):

Cei de la anaf au solocitat sa completez acea foaie si sa o trimit la ei. Acea companie are prejudiciu.

| adryang78 a răspuns (pentru Mihai0990):

Cum adică "are prejudiciu". Trebuie să fii puțin mai specific, dacă vrei un răspuns corect.
Firma respectivă a prejudiciat un colaborator? Pe tine?
Sau firma respectivă a fost prejudiciată de un colaborator? De tine?
Sau se află cumva în insolvență, sau a ieșit pe pierdere în ultimii 2-3 ani?
Nu înțeleg exact întrebarea, scuze. happy

| Mihai0990 explică (pentru adryang78):

In urma verificari documentare aflate in curs de desfășurare la societatea NYK rent serv srl, s-a constatat ca a-ți prestat servicii de transport alternativ. In temeiul art.58 din lega 207/2015 va rugam sa ne furnizați necesare pentru. Stabilirea stari de fapt fiscale pentru. Aceasta societate prin formularea raspunsului dumneavoastră la următoarele întrebări.

| adryang78 a răspuns (pentru Mihai0990):

Am înțeles. Societatea respectivă este verificată și ați avut relații de colaborare.
Trebuie să pui la dispoziția lor documentele cerute. Facturi, avize, CMR-uri etc., tot ce ține de prestările făcute pentru acea societate.

| Mihai0990 explică (pentru adryang78):

Singurul lucru pe care il am este un contract de comodat, in rest societatea respectiva nu a oferit nimic. Ce as putea face in acest caz?

| Mihai0990 explică (pentru adryang78):

Ai idee pe mai departe ce s-ar putea întâmpla in cazul meu! Mulțumesc frumos pentru răspuns.

| adryang78 a răspuns (pentru Mihai0990):

Răspunzi la întrebările din formular și le dai o copie a contractului. Dacă n-ai apucat să prestezi servicii, nu ai ce alte informații să le furnizezi.