| danyelutzu a întrebat:

As dori sa aflu daca in cazul unui blog, (www.viata-cotidiana2012.blogspot.com) inscrierea acestuia pe diverse site-uri de traffic exchange(schimb de trafic) ii afecteaza,, puterea" in motoarele de cautare. Mai pe romaneste: daca fac schimb de trafic scad in ochii lui Google?

Răspuns Câştigător
| Dominicc a răspuns:

Fals!
daca faci schimb de link-uri, bannere. si iti creste nmarul de vizitatori, si ajungi la un numar de vizitatori unici pe zi, si Google te urca mai sus in pagini.

Pentru ca se contorizeaza traficul, si traficul aduce page rank, page rank te duce in primele pagini.

Insa este greu sa ai trafic mare, sa mentii persoanele pe blog, si sa si cresti.

Pentru inceput trebuie un domeniu.

mai multe aflii si de aici :
http://www.konnstantinc.in

spor

1 răspuns:
| maryusmono a răspuns:

Salut.

Ai grjia cu link exchange-ul asta, daca il folosesti prea des poti risca sa ajungi sa numai apari in google la anumite cuvinte cheie. Ma gandesc ca vrei sa faci asta ca sa poti avea mai mult trafic pe blog. si implicit sa incepi sa produci niste bani. Uite aici cateva sfaturi despre cum poti face bani din blog http://www.munca-la-domiciliu.com/bani-din-blog.html