| HAZA a întrebat:

Aș dori să știu și eu daca la demisie bonurile de masa le mai primesc exact cum o sa primesc salariul?

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Depinde.
Daca bonurile de masa sunt trecute in contractul de munca, le primesti pentru zilele lucrate, chiar si in preaviz.
Daca nu sunt trecute in contract, cum se intampla de cele mai multe ori, practic sunt la dispozitia angajatorului, daca vrea ti le da, daca nu nu.

| Smmo a răspuns:

Salariul il primesti pentru zilele lucrate si daca mai aveai dreptul la zile de concediu, ori ti le da ca atare in preaviz, ori ti le plateste. Pentru bonurile de masa citeste asta:
https://www.edenred.ro/......sciplinare

| marcela290 a răspuns:

Le primești ca și pana acum