| DORICE a întrebat:

As vrea sa vand niste bancnote vechi de prin 1992 destul de circulate din hartie. Nu prea ma pricep. Ma puteti ajuta?

4 răspunsuri:
| MoneyMoney a răspuns:

Încearcă pe www.lumeacolectionarilor.ro o să fii surprinsă câte se vând acolo!

| DORICE explică:

Nu au mare valoare. Sunt de-alea de 500 lei vechi cu brancusi. Cel mai mare pret pe care l-am gasit pe net a fost 8 lei pentru una necirculata, iar astea arata de parca ar fi facut razboiul. Dar as vrea sa am un pret cat de cat corect si nu am gasit si alte preturi ca sa fac mai multe comparatii. Daca gaseam le puneam direct pe okazii sau ebay.

| Vladimir99 a răspuns:

Ai putea incerca pe Ebay sau Okazii.ro.

| olix20 a răspuns:

Nu stiu daca au mare valoare. dar inceraca sa pe okazii sau du-te la BNR ca poate achizitioneaza, ca stiu ca au un fel de muzeu al bacnotelor