| Feri5 a întrebat:

Ce idei de afaceri îmi sugerați?

16 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Tăiat frunze la câini.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sper că glumești,

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai dreptate. Sunt comportamente de oameni așa zis normali care se pot interpreta că sunt de la nebuni și viceversa.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Despre ce buget discutam? Invetitii mid-long term pe un portofoliu cit mai variat de monede. E misto sa arunci o circa de bani in ceva si sa speri ca sare de macar 4-5 ori, cand de fapt cel mai inteligent e sa bagi in minim 20-30 de proiecte aflate in stare cit mai incipienta. Ca idee, cine baga 2 dolari la 1 ianuarie 2021 in Shiba Inu ar fi devenit milionar cateva luni mai tirziu. Chiar si acum ar fi avut de-o vila cu piscina si o Tesla S. Plus bani de vacante exotice pe urmatorul cincinal... happy

| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ce vrei tu sa ne zici ca cine baga 2$ in Shiba Inu la inceput de an ar fi castigat maxim 16000$ in punctul maxim Multi bani pentru vila, piscina si Tesla. Iesea de un Logan ce e drept

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Vezi ce valoare avea in August 2020, cand s-a lansat. Pe Coinbase e urmarita abia de la 31 Ianuarie 2021. Toata miscarea e pe cit posibil sa cumperi pre-ICO. BNB in TrustWallet, swap pe uniswap sau altele de genul, te scoti cu niste dubiosenii si astepti. P.S. Se prea poate sa fi estimat eronat evolutia, nu mai stiu unde era treaba. Cert e ca vreo 5 dolari in august 2020 te duceau peste milion cu siguranta.

| Celcestietot a răspuns:

Fast food

| Frank51 a răspuns:

Pompe funebre, cu realizare loc de veci din marmură, se câștigă incredibil de mult.

| johnnny123 a răspuns:

Dacă trebuie să pui întrebarea asta unor necunoscuți pe un forum generalist, niciuna.

| gemeni6226 a răspuns:

Gindeste-te ce iti place sa faci cel mai mult si alege functie de ce ti-ai dori sa faci cel mai mult.

| Lukasssz a răspuns:

Ii cumperi lui Nrx aka Xerxes1 un creier nou, pentru ca are nevoie.

| Werrich a răspuns:

Preot: botezuri, nunti, parastase, inmormantari.

| Werrich a răspuns:

Vanzare de produse de sezon pe Facebook Marketplace.

| 1997onur a răspuns:

Fast-food cam atâta ideea asta mi-a venit acum

| Catalin77945 a răspuns:

Investeste in crypto/stock, izi win long term

| Flavianadx a răspuns:

Cabina de vaccinare self service. Cauta in intrebarile mele si ai sa gasesti planul de afaceri.