| Xenoverse1 a întrebat:

Azi mi-am facut cont de paysafecard si vreau sa aflu cum voi depune bani si cum sa ii folosesc.

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Cum adaugi codul ti-a spus in mare colegul colegul.
Gasesti carduri sau coduri Paysafe la posta, la unele banci, la unele benzinarii, la unele supermarketuri (incearca la Billa de exemplu, sau Aldi, daca aveti in preajma).
Daca ti-ai facut cont Paysafe in lei, poti alimenta contul doar din Romania, doar cu carduri sau bonuri in lei.
Nu merge sa iti trimita de exemplu cineva un cod din Germania, cumparat cu euro, si sa ii bagi pe contul tau.
(Insa poti plati cu acel cont in euro direct pe Steam, fara sa ii bagi in cont.)

Cum faci plati: Adaugi in Steam sau Origin sau alt magazin online care accepta Paysafecard produsele in cos, si finalizezi comanda, apoi va aparea o fereastra care te va intreba prin ce metoda doresti sa platesti: transfer bancar (clasic), Card de credit, card de debit, webmoney, Paysafecard, Paypal, etc
Alegi Paysafecard, si se va deschide o fereastra in care trebuie sa iti bagi emailul si parola (de la contul de Paysafe), apoi trebuie sa validezi transferul (retragerea valorii banesti din contul tau).

| skull12 a răspuns:

Te duci la un magazin, si ii zici, "doresc un paysafe de "x" nr bani", iti da un cod pe acea "factura", te duci acasa, pe contul tau, si adaugi acel cod de 16 nr.