| AnastasiaClau01 a întrebat:

Buna, am comandat duminica de pe site ul SPORTS DIRECT, o comanda in valoare de aproape 300 de euro. Incep sa ma ingrijorez deoarece nu am primit nici un mail de la ei, cum ca comanda e pe drum sau ceva. Deci am vazut ca multa lume spune ca este de incredere site ul. Ce sa fac? Sa mai astept?

3 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Intra pe site si uita-te in contul tau la comenzi. Intri pe comanda respectiva si vezi in ce stadiu e sau unde a ajuns. Dureaza cam o saptamana pana iti ajunge.
Si da, site-ul e serios. Unele din brand-urile vandute acolo sunt detinute chiar de ei (Dunlop, Slazenger, Karrimor, Gelert si altele).

| venividivici2017 a răspuns:

Buna,eu spun sa nu iti faci nici o problema.Am comandat si eu de la ei, dar locuind in Anglia, comanda mi-a venit in Anglia.Nici pentru alte tari, nu o sa fie probleme. Englezii sunt foarte fair, poti sa si returnezi daca pastrezi bonul, in decurs de o luna de zile, in Anglia.Nu stiu in Romania. Eventual le poti trimite un email, la serciciu clienti Ca si JD, sunt de incredere!

| Lydia2806 a răspuns:

Este un site din UK. Ar trebuii sa aștepți până vine in Romania. de când l ai comandat?