| WinnieOnSteroids a întrebat:

Am comandat ceva de pe okazii, totul a mers bine...am primit instiintare pe e-mail ca, comanda a fost finalizata etc. In acel mail erau toate datele mele, si arata la cod postal: 0. Mentionez ca atunci cand am facut comanda pe site, nu era nici o rubrica in care sa scriu codul postal, dar am scris orasul, judetul si adresa. Ma ingrijoreaza deoarece am dat ca modalitate de plata prin posta romana. Este posibil sa nu primesc comanda?

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Primești coletul, indiferent dacă ai menționat (ori, nu!) codul poștal.
De câțiva ani, nu mai există câte un cod anume pentru fiecare oraș, ci fiecare stradă deține un cod individual.
Dacă ai specificat corect adresa, coletul îți va ajunge la destinație.
Codul poștal nu prea mai are importanță...

| SirGilbert a răspuns:

Normal trebuia sa contactezi tu vanzatorul, pe mail sau telefonic si sa-i dai datele necesare.

| AvM94 a răspuns:

O sa-ti vina. o sa iti caute ei codul postal.