| dllm. a întrebat:

Buna!

Am inceput sa fac acasa manichiura si pedichiura. am deja o clientela destul de mare happy. am inceput pentru ca mi-am dat seama ca ma pricep destul de bine la asa ceva, iar in curand voi pune si unghii tehnice. trebuie sa am vreun act sau ceva?straight faceas putea avea probleme?

ma refer. sunt multe persoane care fac asta acasa.

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

In mod normal nu.cine poate stie ca intr-un bloc sau ma rog acasa la tine faci manichiura. daca punem raul inainte si cineva rau intentionat te paraste s-ar putea sa dai de necaz. sad

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, ai putea avea probleme, daca afla fiscul. Pentru a intra in legalitate trebuie sa te inregistrezi ca persoana fizica autorizata (PFA), in conformitate cu prevederile OUG nr. 44/2008. Numai bine!

| foxi a răspuns:

In mod sigur o sa ai probleme! trebuie sa fii pfa, pentru a lucra acasa! deci sa platesti impozit!

| anad a răspuns:

Poti sa faci cursuri de 3 sau 6 luni ca sa ai o diploma,(cursurile se fac cu taxa la unele colegii din orase ) iar pe baza ei poti sa-ti scoti autorizatie de functionare. Vei plati impozit si nu vei mai avea probleme!

| Dj Boalca a răspuns:

Ce ai zice de o analiza financiara gratuita(chiar daca nu are legatura cu subiectul)?