| 德尼莎 a întrebat:

Am nevoie urgent de ajutorul vostru!
Eu locuiesc in Austria(Viena). Acum 3 saptamani am fost înregistrată la AMS pentru inceperea cursului de lb. Germana. Acum intrebarea mea este : De ce durează atât de mult? Mi s-a spus că voi primi acasa o scrisoare cu adresa si detaliile unde voi începe cursul dar au trecut deja 3 săptămâni și nu am primit nimic.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Tu crezi ca, doar de dragul tau, cursul se va tine cu doar 3-4 persoane?
Asteapta pana ce se aduna de un grup suficient de mare, pentru a fi rentabil.
Daca te grabesti tare, poti lua lectii particulare, singur(a).

| mihai69 a răspuns:

Costă mult să le dai un telefon să te interesezi direct la ei?

| FreddieM a răspuns:

Mai bine ai fi pus intrebarea pe www.TPU.at, poate ai fi avut vreo sansa.

| Dandinelle a răspuns:

Depinde de sistem, depinde de tara, dar ar trebui sa ai un contact de la ei, dupa cum au scris si ceilalti. pe Facebook gasesti grupuri de romani in Viena, Austria si proabil sunt si altii care au intampinat problemele astea.
Daca vrei deja sa te-apuci sa inveti, da-mi un mesaj si-ti dau niste link-uri utile