| anamariaiuliana a întrebat:

buna! am niste bacnote de 2000 de lei din 1999 in serie vreo 30 de bacnote in stare foarte buna stiti cat as putea sa iau pe ele?
Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In prezent o asemenea bancnota face 20 de bani, in lei noi. Daca sunt de polimer mai pot fi schimbate la unitatile BNR, daca sunt de hartie doar sa le vinzi la numismati si cat fac poti vedea la o asociatie a numismatilor sau uitandu-te intr-un catalog numismatic.

| KodrutZ a răspuns (pentru Ioandelasal):

Ei, sa nu exageram, pe ebay se vind cu citiva dolari. Nu prea multi, dar oricum... nici 20 de bani.

| zdrangoi a răspuns:

Cred ca sunt de data prea recenta ca sa ti le achizitioneze vreun numismat.
Incearca pe la magazinele cu antichitati, insa sansele sa obtii ceva pe ele sunt minime.

| anonim_4396 a răspuns (pentru zdrangoi):

Mai am si niste monede din 1800 pana in 2000 valoreaza ceva? sti unde as putea sa le evaluez?

| zdrangoi a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-am spus, la magazinele cu antichitati.
Daca sunt asa de vechi valoreaza ceva.

| Nickname1890 a răspuns:

Maxim 5 lei pe una, asta daca gasesti pe cineva sa vrea sa le cumpere.

| inscriereoriflame a răspuns:

Eu am cateva sute de bancnote din 1966 pana in 2000.
Pe langa asta, am si un pachet de 100 de bancnote de 10.000 lei din februarie 1994 cu Nicolae Iorga, mai am si un pachet de 100 bancnote de 1.000 lei din 1998 cu Mihai Eminescu.

Monezi si medalii am din toata lumea vreo 7000 dar nu le vand deocamdata.

Pentru cine vrea sa cumpere bancnotele, astept oferte!