| adnden a întrebat:

Am niste piese de calculator foarte vechi gen memorii RAM ddr1 ddr2, procesoare monocor etc, as vrea sa stiu daca exista in Bucuresti un service care sa-mi verifice piesele daca mai sunt bune si sa mi le valorifice sa primesc bani pe ele sau alte piese la schimb?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si i ti este asa de greu sa mergi pe Stefan cel mare la depozitul de calculatoare? Mergi acolo mîine si întreabă i pe ăia, că acolo repară calculatoare si fac de noi din bucati(din piese).

| Ababei_Andrei_1999 a răspuns:

Nu cred ca ai sanse, daca ai RAM ddr1, 2 sau procesor monocor,poate sa fie bune piesele, dar ii greu sa vinzi ceva ce nu se mai cauta, sa nu mai zic ca piesele trebuie sa fie in stare excelenta de functionare, cum ar fi un hard, daca are 99% viata nu ti-l ia nimeni, deoarece cumparatorul doreste ceva bun si nou, sper ca ti-am fost de ajutor.

| CPAElites a răspuns:

Ddr1 - maxim 25 lei
ddr2 - 35 pentru 1gb 50 pentru 2 gb lei ( depinde ce capacitate are. )
Procesor? Adica single core? - maxim 5 lei happy

| adnden explică (pentru CPAElites):

Adica un singur nucleu, ideea era ca sunt mai multe si placi de baza si video, problema ar fi testul ca nu sunt sigur ca merg toate, cu pretul nu ar fi o problemahappy