| henry14 a întrebat:

Buna am un calculator cam asa
procesor Intel celeron d 3.20 ghz
ram 1.5 ddr2
placa video nVIDIA 6200
si as vrea sa inlocuiesc placa video cu una Ati radeon x1950 pro DDR1
pot s-o pun pe asta ati in locul nVIDIA? chiar daca e ddr1 si nVIDIA e ddr2?
sau trebuie sa schimb si ramii in ddr1? mare nevoie de ajutor

Răspuns Câştigător
| Constantin_Mircea_1988 a răspuns:

Se poate inlocui cu conditia ca slotul sa corespunda cu placa video...adica daca ai slot pci-e atunci placa video trenuie sa fie tot pe pci-e...

1 răspuns:
| Neilush a răspuns:

Intai rami ddr1 nu se poate (cel putin parerea mea) slotul este diferit intre ddr1 si ddr2. In functie de placa de baza poti pune si alta placa video dar iar conteaza slotul. E posibil sa fi gresit ceva dar sper ca te-am ajutat.