| geulica4 a întrebat:

am o placa de rami si nu stiu decare DDR este eu am calculator care suporta DDR1 si am bagat-o intr-un slot de la alt calculator tot DDR1 si placa intra bine deci daca placa e DDr2 ar trebui sa intre si in slot de DDR1 sa stiu multumesc

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

DDr 1 se numesc. Uite aici diferențele:
http://incepator.pinzaru.ro/wp-content/uploads/cheie_ddr_ddr2.jpg
Deci daca a potrivit în sloctul DDR1 DDR/dau DDR1 este; oricum ar trebui să scrie pe chipuri asta.Succes