| Nimeni20192018 a întrebat:

Am o intrebare!

-Din cate Vaci este alcătuită o Micro Ferma?

-Ce rase de vaci de lapte si de carne recomandați?

Dau Funda MS!

Răspuns Câştigător
| ArmyCaptain28 a răspuns:

O micro ferma de astfel de animale poate fi alcatuita din aproximativ 15 - 30 de exemplare. Referitor la a doua intrebare, Black Angus este o rasa destul de profitabila, animalele sunt adaptate foarte bine la clima noastra, iar carnea acestora este foarte frageda.

2 răspunsuri:
| acerr a răspuns:

La altceva nu te ai gandit? de ce vaci? Animalele nu trebuie sa moara ca s afaci tu afaceri! AU suflet, intelegi? sunt bune, iubitoare,, etc cauta alt obiect

| Nimeni20192018 explică (pentru acerr):

Cap sec eu nu am spus ca vreau sa tai animale... eu vreau sa an profit din lapte!