| onelove a întrebat:

Ma intereseaza niste fonduri pentru o ferma de porci/vaci pentru lapte. Ma poate ajuta cineva cu niste sfaturi?

Răspuns Câştigător
| hashe86 a răspuns:

Exista acum in derulare niste programe europene de finantare nerambursabila pentru tineri fermieri. chiar zilele trecute am fost cu niste rude la un consultant si ne a expus 2 program ede acest tip.
ar trebui sa iei legatura cu un astfel de consultant/proiectant din orasul/judetul tau. sau la ADr-ul de care apartii.
din pacate nu iti pot da niste informatii exacte acum insa stiu cu sigurantaza ca sunt astfel de programe in acest moment.
Ps: daca esti din apropierea alba iuliei atunci te pot pune in legatura cu acel consultant la care am fost eu.
bafta

9 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Vezi mai jos o adresa unde ai informatii privind fondurile nerambursabile SAPARD din agricultura
http://www.animmc.ro/info_util/fonduri_sapard/

| mariazet45 a răspuns:

Trebuie sa ai mare grija cu fondurile astea, va trebui sa faci foarte multe documente, iar apoi ti se va raspunde ca vei primi fondurile dupa ce vei demonstra ca ai deja ferma, tu faci imprumutu in banca si apoi astepti si mie cam frica sa nu astepti degeaba. Daca ceri bani pentru animale trebuie sa dovedesti ca ai acte pentru pamant, locatie, si vei primi candva banii. Ai nevoie de relatii puternice sa accesezi acesti bani sau o documentatie beton. Mai binevenite ar fi ''relatiile''

| kh1ss a răspuns:

Poti apela la fondurile phare ....www.accesarefonduri.ro

| 44-mytel a răspuns:

Adreseaza-te Directiei pentru Agricultura si Dezvoltare Rurala a judetului de care apartii. Acolo vei primi indrumari si consultanta gratuita.

Răspuns utilizator avertizat
| Princessee a răspuns:

Nu stiu prea mult dar am cautat pe net si am gasit doar sit-ul asta www.accesarefonduri.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Porci pentru lapte?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciao onelove, nu am citit detaliile dar cred ca te intereseaza sa citesti aici http://www.brd.ro/......are-lapte/ si aici unde mai este un subtitlu la subiectul care te intereseaza http://www.brd.ro/special-agricultura/ iti urez "multe vaci de lapte"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu stii nimic despre fonduri de finantare sau daca nu vrei sa te complici cauta-ti o firma de intermedieri credite ca ei 100% se ocupa si de funduri nerambursabile