| gascaaa a întrebat:

am o intrebare. vreau sa imi vand telefonul, am gasit deja cumparator si vrea sa facem schimbul prin posta. problema e e urmatoarea, cumparatorul trebuie sa imi de'a un telefon + diferenta. cum ar fi mai bine sa fac schimbul sa nu iau teapa? chiar nu ma stiu in situatii de genul asta...hellppp

4 răspunsuri:
| Ooops17x a răspuns:

Eu zic sa nu faci asa ceva /...la sigur nu e ceva curat aici...

| danyskete a răspuns:

Dupa parerea mea, cel mai bine ar fi sa trimiti prin curier (chiar daca e ceva mai scump) cu desfacere a coletului (o taxa suplimentara pentru asta). Tu vei primi pachetul de la el, verifici daca e OK, platesti curierul si trimiti pachetul tau. La andul sau, persoana cu care ai facut tranzactia are dreptul sa respinga coletul daca ceva nu este in ordine, iar tu esti obligat sa ii inapoiezi telefonul si banii...

Sper ca ti-am fost de folos!

| gascaaa explică:

Bun.si daca ii zic la pers respectiva sa puna telefonul si banii in acelasi colet? eu trebuie sa ii dau un telefon...si aia un telefon + 1 mil.si sa ii zic sa puna telefonul si banii in pachet( sa nu iau tzeapa.ca prima data imi trimite banii si dupa imi tirmite telefonul.ea asa o zis )

| PetreConstanta a răspuns:

Diferenta prin mandat postal nu trimiti telefonul pana nu vine al lui primul te pup si bafta