| anonim_4396 a întrebat:

Salut, vreau sa fac un schimb de telefoane, numai ca cel cu care fac schimbul nu e din accelasi oras cu mine, e din Braila.el a spus sa facem schimbul, ca trimite el primul prin posta si eu cand primesc telefonul lui il pun pe al meu.A mai spus ca atunci cand ajunge telefonul eu am voie sa deschid pachetul sa vad daca e functional si daca imi place si dupa sa il trimit pe al meu(daca sunt de acord cu schimbul). intrebare mea este urmatoarea: eu am voie sa deschid coletul? si dupa sa dau telefonul meu? adica intai sa-l vad pe al lui? (si dupa sa-l pun pe al meu).2.el a spus ca plateste transportul adica transportul de la el la mine si invers, adica plateste tot, se poate sa plateasca el si pentru mine? sa stiu sa nu raman cu gura cascata cand ajung la posta si imi cere nu stiu cati bani.pot lua teapa prin metoda asta? eu vreau sa vad ce e in colet, poate imi trimite altceva, va intreb pentru ca nu am mai trimis niciodata un colet si nu stiu.o sa trebuiasca sa scriu ceva hartogaraie? sa fac formulare si alte chestii? si daca e sigura treaba asta cu schimbul. dau FUNDA la cel care raspunde la tot ce am intrebat, stima

Răspuns Câştigător
| Ciuuf a răspuns:

Asculta,cel mai bine e sa deschizi coletul lui si sa vezi daca e telefonul in coelt. Daca e telefonul in colet trimite-l linstit!

4 răspunsuri:
| Ciuuf a răspuns:

1.Sigur ca ai voie sa deschizi coletul (el nu va stii asta).
2.Nu plateste nici un transport, tea fraierit de-a binelea.Tie iti inconvine sa platesti transportul cuiva?
Frate, poti lua o teapa maree!
Nu e sigura faza.Te fraiereste! Nu fa schimbul daca vrei sa ramai cu telefonul tau.winking
Si sa stii ca asa am patit si eu doar ca telefonul era inlocuit cu bratari.

NU FA SCHIMBUL! Pa-pa :*

| Ciuuf a răspuns:

Plus el iti va trimite un colet cu o cutie goala sau ceva de genu d-aia sa nul deschizi, sa trimiti coletul tau cu telefonul tau. big grin Fundoi?

| structura a răspuns (pentru Ciuuf):

Se poate schimbul cu ramburs, adica el sa trimita telefonul si eu sa il iau doar dupa ce il las pe al meu? in loc de bani sa la telefonul meu.se poate metoda asta? deja a trimis el primul telefonul si cand ajunge eu il las pe al meu, dar vreeau sa stiu daca e adevarat.iti dau funda dar sa ma dumiresc putin cum e treaba cu schimbul

| Ciuuf a răspuns (pentru structura):

Asculta,cel mai bine e sa deschizi coletul lui si sa vezi daca e telefonul in coelt. Daca e telefonul in colet trimite-l linstit!

Răspuns utilizator avertizat