| AlinFlorin94 a întrebat:

Bună...Am o nedumerire, camera mea e de 4 metri pătrați insa nu știu cați metri is acolo de fapt...ce formula se folosește? Multumesc.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu poate fi de 4 metri patrati. Doar nu stai in camara?! Daca are 4 metri lungime si sa zicem 4 metri latime sunt 16 metri patrati. Deci, lungimea ori latimea este in metri patrati si daca pui si inaltimea afli si metri cubi. Si mai este ceva: eu am scris metri cu un singur i. Scrie la fel si n-ai sa gresesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lungime * lăţime :o

| AlinFlorin94 explică:

Vă mulțumesc frumos și, scuze ca am scris greșit... Plus ca, camera mea nu e cămară, e mai mica insa nu cămară... oricum, va mulțumesc