| kiewtt a întrebat:

Am rezervat camere la mare deja și doamna de acolo vrea avans. Cum acționez, având în vedere că voi plăti cu vouchere de vacanță? Dansa accepta, dar nu știu cum să procedez.Le trimit prin poștă sau la o agenție anume? Dacă da (poștă/agenție), trebuie să le trimit eu personal sau poate merge oricine apropiat mie?

2 răspunsuri:
| gogu220 a răspuns:

Doamna înseamnă particular? Sau pensiune. Bănuiesc că tot sejurul este mai scump decât voucher-ul. Cred că poţi să-i dai prin transfer bancar o sută sau două.

| Demidol a răspuns:

E vorba de persoana fizica sau hotel? Hotelurile nu vor avans.
Daca e persoana fizica tu trimiti vouchere fara nici o garantie? Nu insinuez ca nu ar fi corecta. Dar, nu stii niciodata ce poti pati. Si nu poti dovedi nimic.
Daca tot ai vouchere, de ce nu mergi la mare printr-o agentie?