| anonim_4396 a întrebat:

am vrut sa fac niste cumparaturi de pe eMAG si am card maestro de la BRD. dupa ce am introdus toate datele, cand am apasat "plateste", m-a redirectionat pe o pagina de la BRD pentru mastercard secure code. Imi cerea sa introduc CNP-ul si un cod format din primele doua litere al numelui de familie, ultimele 6 cifre din CNP si ultimile 6 cifre din codul cardului dar nu a functionat. Dupa 3 incercari nu am mai putut sa introduc nimic si am citit ca platile cu cardul se vor face nesecurizat. Vreau sa stiu daca ce am comandat pe eMAG s-a platit

1 răspuns:
| Caro34 a răspuns:

E simplu! Sună la e-Mag si ei verifica. Nu-s sigura ca merge Maestro... parcă doar Visa Electron! Apoi mergi la banca si zi-le de astea, eu stiu ca fara aprobarea lor nu se poate. Ei iti fac niste setări pe cont si apoi poti plăti. Trebuie stabilit si un plafon al plăților, apoi e un comision... Numai bine!