| anonim_4396 a întrebat:

Buna, as vrea sa comand de pe Site-ul Emag un telefon mobil.Cei ce ati comandat cum a fost ce va cerut cand ati comandat produse de la Emag?
-Adica ati platit cand a ajuns la voi acasa produsul s-au l-ati platit cu cardul si daca ati platit cu cardul cum se plateste cu cardul?
-Telefonul costa mai mult de 100 de lei transportul va fi gratuit?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cam tot ce am cumparat de la eMAG am platit cu cardul... vreo 40-50 comenzi pana acum fara nicio problema.

toti pasii sunt descrisi pe site

| iAMVi a răspuns:

Eu am comandat de la mai multe magazine online si de la eMAG foarte mult, daca vrei sa platesti cand vine curierul trebuie sa bifezi "numerar sau ramburs"
Ca transportul sa fie gratuit trebuie sa fie de minim 200 de lei la care se mai adauga o "taxa pentru localitati indepartate" de 5.99 lei, o alta prostie de la eMAG, in fine. Recomand Altex daca au acel telefon, mi se par mult mai seriosi decat eMAG.

| blackrose97 a răspuns:

Nu merita sa comanzi de la eMag, mai bine te duci in magazin sau cel mai bine îl comanzi și îl ridici direct din magazin.

| suntserios a răspuns (pentru blackrose97):

Si de ce nu merita sa comanzi? sunt curios

| Nedelcu_Laura_1994 a răspuns:

O sa trebuiasca sa alegi daca vrei ramburs ( banii cand il aduce curierul) sau cu cardul ( unde vei scrie datele de pe card). Da, cred ca transportul e gratuit. Sper ca te-am ajutat!