| BoboBobo6717 a întrebat:

Bună! Aș dori să deschid o mică afacere până în 6000 € dar efectiv nu stiu ce ar fi profitabil. Am împrejur câteva sate iar eu locuiesc intr-un oraș mai mic care are de toate. ceva idei de afaceri profitabile? Mulțumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sunt prea putini banii pe care îi ai, o afacere o faci de la 10.000 de euro in sus, plusa sunt taxele pe care trtebuie sa le platesti la stat impozite si chiri pe spatiu, plus salariile angajatiilor, in primul rind tu ce te pricepi sa faci? Ca de acolo trebuie sa incepi afacerea ce sti tu sa faci ce meserie ai. Vrei sa ai angajati sau este afacere de familie adica tu si sotia munciti pentru afacerea asta.

| Lukasssz a răspuns:

Deschizi un fast food pe lângă o scoala dintr-un sat mai mare

| Lukasssz a răspuns:

Sau o crâșmă

| Furnicuta000 a răspuns:

La banii astia ar trebui sa iti faci o afacere prin care sa oferi un serviciu, fara sa investesti in spatii, aparatura etc. De ex sa cumperi un aparat din ala cu presiune si sa mergi la oameni sa le curati canapele, covoare etc. Sau sa ii investesti in tine si sa inveti o meserie. De ex sa te faci mester. Eu una caut de 1 an mester si toti imi zic ca vin apoi nu mai vin ca sunt solicitati pana peste cap. Sau frizer, intotdeauna va fi cerere mare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Service auto

| troleibuz a răspuns:

Apicultura.