| DinaraStakhovska a întrebat:

As vrea sa stiu cat mai multe despre PayPal, adica am cautat pe net dar nu m-am lamurit. Spuneti-mi, va rog, cum functioneaza.

3 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

E un cont online in care-ti depozitezi bani cu cardul. Sau primesti bani de la alt cont Paypal si retragi pe card. E pur si simplu un site unde ai o balanta, care la inceput e 0. Depozitezi 100 de lei, o sa ai 100 de lei iar pe card cu 100 mai putin. Astia ii poti trimite in alt cont de Paypal iar persoana respectiva retrage aceasta suma din balanta pe card. La fel si tu, poti primi bani de astia "virtuali" care atunci cand ii retragi si iti vin pe card sunt adevarati pentru ca s-a alimentat cu bani adevarati. tongue E foarte simplu, e ca si cum ai avea un cont la banca si faci transfer spre un alt cont iar apoi te duci la ghiseu si ridici banii.

| Lawliet14 a răspuns:

Poti sa si faci plati pe net, bineinteles.

| silvershark a răspuns:

Buna!

Simplu.iti faci un cont la ei cu toate datele tale si apoi atasezi un card la acest cont.Cu acest cont de paypal tu practic poti plati oriunde in lume, adica cu user si parola contului.Si in functie de necesarul de cumparaturi iti alimentezi acest cont din cardul tau cu suma respectiva.

P.S more info pe private