| adryan23 a întrebat:

Este cineva care a castigat bani pe freelancer.com si daca da cum faci tranzactia si cum iti pune bani? eu mi-am facut account pe paypal da nu stiu sal activez as sa imi spuneti mai detaliat cum functioneaza sistemul. mersi mult

Răspuns Câştigător
| 非有神论者 a răspuns:

Eu am castigat.
pai prima data trebuie sa licitezi la anunturile aparute.in momentul in care castigi licitatia primesti o confirmare prin e-mail si tu trebuie sa iti mai dai odata acordul ca vrei sa faci lucrarea. In momentul in care ai terminat lucrarea, respectivul iti vireaza bani in freelancer.com, dupa care tu poti sa transferi acei bani intr-un cont paypal, moneybookers sau contul tau bancar.
Activarea contului paypal se face prin introducerea datelor unui card visa

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Pentru paypal trebuie sa ai un card cu cel putin 2, 5 euro pe el, cred, pentru a-ti activa contul.

| 非有神论者 a răspuns:

Da, trebuie sa ai bani pe contul de paypal, pentru ca vei fi taxat o anumita suma de bani intamplatoare, pe care trebuie sa o precizezi in termen de cateva zile pentru a verfica ca datele introduse au fost de pe un card al carui proprietar esti.