| TheGoodDr a întrebat:

Buna! Ce meserii pot avea daca termin facultatea de business si turism?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Meserii din turism. Mergi la un hotel și să te uiți ce meserii au cei din hotel.

| Anonimul151 a răspuns:

Poți să fii ghid turistic sau să te angajezi intr-o agenție de turism.

Sau poți să îți deschizi o firmă în domeniul turismului. Adică agenție de turism.

Cred că îți poți deschide și pensiune/hotel deoarece intra la categoria de turism.

| IceRope a răspuns:

Toate, începând de la spălător de vase până la manager hotel.

| NisipLaMare a răspuns:

Poti fii si ghid turistic așa călătorești peste tot pe banii firmei.