| AlexFTW3 a întrebat:

Dau fundita.
Deci intrebarea mea este daca pot sa tin redirecte pe modem hg510 am facut port fowaring si tot nu merge plzz help

Răspuns Câştigător
| GenetiX a răspuns:

Da poti. Vezi la mapare porturi. Daca nu merge esti tu vinovat. Nu le faci bine.

3 răspunsuri:
| GenetiX a răspuns:

Cu referire la mesajul in privat: vorbim aici. Descrie situatia cat mai concret ce vrei sa faci si voi incerca sa te ajut.
PS: nu exista termenul "redirecte". Poate redirectionare.

| GenetiX a răspuns:

Eu sincer nu cunosc programul ala dar orice program care vrea sa iasa ca server din computer si trece printr-un modem/router are nevoie de maparea porturilor. Eu nu vorbesc de program ci de interfata modem-ului caruia trebuie sa-i deschizi portul 29000. E ca o poarta inchisa pentru tot ce bate la PC-ul tau, programul ala ce spui tu nu poate comunica. In plus s-ar putea sa aiba nevoie de mai mult decat acel port si asigura-te ca stii exact ce are nevoie. UTP/UDP, si alte detalii. Apoi fa o verificare online daca e deshis portul cu ceva de genul asta. http://www.t1shopper.com/tools/port-scan/

| AlexFTW3 explică:

Deci intru in FakeHlds setez numele, portul(29000) si clientul spre care redirectionez, dau start si nu imi redirectioneaza pe nimeni imi apare o eroare ca nu poate contacta serverul de statistici sau imi ramane blocat.Asa patesc la toate programele de redirectionare, nu redirectionez pe nimeni(am asteptat 7ore si nimic).