| T3qUyLa a întrebat:

care stie sa faca port forwarding la un modem ClickNet HUAWEI HG655b pentru niste redirecte CS si ma poate ajuta si pe mine?

2 răspunsuri:
| AlexandruManase a răspuns:

Dati enable la port forwarding in Windows (nu e necesar pe toate calculatoarele, dar e bine sa faceti si pasul asta).
- Deschideti Regystry Editor (Start>Run> scrieti regedit si dati enter).
- Navigati la HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\Tcpip\Parameters. Aici gasiti IPEnableRouter. Schimbati valoarea acestei chei din 0 in 1.
B. Trebuie sa activati port forwarding la router. Aveti doua posibilitati:
- setati manual in meniul de configurare al routerului. De obicei gasiti in meniul de la NAT>Port forwarding.
- sau folositi un program pentru setarea routerului, Simple Port Forwarding.
In program, setati modelul routerului, scrieti user si parola de conectare la acesta, apoi adaugati porturile. Nu uitati sa apasati apoi pe butonul "UPDATE ROUTER"!

| AlexandruManase a răspuns:

So,ti-a mers?