| anonim_4396 a întrebat:

Buna dimineata! Am si eu o intrebare va rog daca se poate. Vreau sa fac un site sa ofer serviciu de lifecoaching la nivel international si ma intrebam daca pot primi banii sub forma de donatie? Am inteles ca ar fi vorba de donatie deghizata, deci totusi pot afisa le website preturile? Doar ca, cand primesc banii trebuie specificat ca sunt sub forma de donatie? Exista vreo limita in a primi bani sub forma de donatie? Sunt limitate un anunit numar de tranzactii pe an sau anumite sume? Trebuie facut un contract ceva? Va super multumesc de raspunsuri si va voi da funda. Chiar si sub forma de donatie se platesc taxe? O dimineata frumoasa

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate sa primesti donatii si sa nu fie impozitate dar numai daca acestea sunt complet benevole, respectiv doneaza doar cel care vrea, fara ca toti utilizatorii sa fie obligati sa doneze si utilizatorii au aceleasi drepturi, indiferent ca doneaza sau nu.

1 răspuns:
| shu7e a răspuns:

Cam ciudata intrebarea pentru unul care vrea sa fie life coach. Te-ai gandit ca un contabil te-ar putea ajuta mai mult? Daca esti bun eu nu mi-as face griji de taxe. Si daca nu esti bun la fel nu mi-as face griji de taxe ci mai degraba de marketing, gasire clienti platitori, strategii, seo...