| NeverGonnaLetYouDown a întrebat:

Credeti ca o donatie deghizata sub forma unui act de vanzare-cumparare este ceva sigur?

Răspuns Câştigător
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Eu așa am primit casa de la parinti, vânzare-cumpărare. Mai am doi frați si o sora, dar nu au contestat. De fapt eu am îngrijit părinții. Actul de vânzare cumpărare s-a făcut prin notariat.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este sigur doar daca nu exista persoane interesate sa atace actul, de ex. un mostenitor.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ai de ce să deghizezi astfel. Invers, actul de vânzare cumpărare deghizat în donație.
Nu este posibil căci te prinde ANAF și te impozitează.

| alina2k18 a răspuns:

Pai nu poti vinde cu cat vrei tu, gen apartament de 30 000 eur nu il poti vinde cu 5000 eurowinking