| Taetae58 a întrebat:

Bună,i s-a mai intâmplat cuiva ca banii de pe card să dispară? fara a da nicio informarie despre card nimanui, m.am trezit cu el gol iar in istoric nu aparea nimic cum că i-as fi cheltuit undeva sau altă chestie ci doar m-am trezit cu 0.Am sunat la banca dar "cică"cum s-a exprimat domnisoara, era vorbe de niste sume blocate.
Sunt la banca BCR si nu e prima dată cand s-a intamplat.

Răspuns Câştigător
| Iote a răspuns:

Cel mai sigur ai sume blocate. Ori niste datorii catre ANAF sau alte institutii, ori ai scos de la bancomatul altei banci si s-a blocat o suma echivalenta. BCR face asta. Mergi la ghiseu si lamureste situatia. Deblocarea nu se face telefonic.

8 răspunsuri:
| Feri5 a răspuns:

Sigur nu ai dat codul de pe card la nimeni? Poate, în ultimul timp, ai făcut o comandă on-line cu cardul și poate ți-a dat un suc ăla... Sau poate sunt niște probleme tehnice la bancă. Dacă nu-și revine după câteva zile, du-l la ATI și vezi cum va fi cu el laughing

| Panamax a răspuns:

Ai contul blocat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Știi sigur că aveai bani pe el?

| sierra1 a răspuns:

Ia un extras de cont (vezi tranzacțiile clar și nu-ți mai dai cu părerea)

| johnnny123 a răspuns:

Nu au cum sa-ti dispara banii de pe card fara nici o explicatie.
Daca ti s-a pus poprire pe cont sau ai contul blocat, asta este cu totul altceva. Poti sa afli asta de la banca.

Iar daca nu este prima data cand ti se intampla, poate ai un obicei de a aduna datorii neplatite la ANAF (amenzi, impozite, etc)

| darrio2007 a răspuns:

Ai datorii la ANAF.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai platit intretinerea?

| Darius92 a răspuns:

Ai grija cu cardul salvat pe telefon, si aplicatiile pe care le instalezi pe Android/IOS.