| anonim_4396 a întrebat:

Îmi poate recomanda cineva un taximetrist pocăit, creștin în orasul Iași? Am nevoie de un taximetrist de încredere.
Mulțumesc

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu confunzi cinstea cu pocaiala!
Ce nu ai vazut niciodata un pocait mincinos, sau furacios? Pentru ca-s tot oameni si mint la feld e mult ca oricare alt om din alta religie sau non-religie. Cinstea nu sta in religie, ci in personalitatea omului!
Eu spun sa cauti un om serios si cinstit si sa nu pomenesti nimanui de pocaiti, ca s-ar putea sa fii inteleasa gresit.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei sa transporti biblii?

| Hammurabi a răspuns:

De ce crezi că e mai de încredere?
Un taximetrist pocăit, nu e un taximetrist care nu fură, e doar un taximetrist căruia îi pare rău că fură. laughing

| xerxes1 a răspuns:

Mai de incredere este un talhar de profesie decat un pocait care face taximetrie.

| JackR a răspuns:

Grea meserie si taximetria asta, in ultima vreme. Nu iti trebuie numai carnet, licenta si masina, se pare ca se cer si certificatul de botez, adeverinta de la "popa de familie" (sau pastor, predicator, hoge, rabin sau leader suprem), caracterizari de la ultimii 50 de clienti, din care sa rezulte cat de evlavios injuri in intersectii, cand iti taie unul fata si cel putin 10 CD-uri cu slujbe, puse pe "forever repeat" la player-ul din masina.