| Holhos_Tania_2000 a întrebat:

imi puteti zice daca Ipod touch este o "colna " a iPhonului?

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

O clonă este un dispozitiv produs de o companie fantomă care încearcă să copieze designul și funcționalitățile dispozitivului original, dar cu prețuri de producție mult mai mici. Evident că asta înseamnă zero control al calității, zero garanție, zero fiabilitate, funcționalități praf și așa mai departe.

Ipod Touch nu este o "clonă" de IPhone. Este tot un produs Apple, dar din altă categorie. Seamănă foarte mult la aspect și funcționalități cu un IPhone, doar că nu este un telefon. Este un dispozitiv pentru ascultat muzică, vizionat filme, navigat pe internet, anumite aplicații, jocuri, etc.

| Holhos_Tania_2000 explică (pentru johnnny123):

Pot sa dau apeluri de pe el, sa trimit mesaje, sa fac poze, sau sa intru pe retele de socializare?(Facebook, insta, snap)

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

IPod Touchu' e in principiu un iPhone fara telefonie.winking