| sivooo123 a întrebat:

.Merge meseria de instalator apa? E de viitorr?

4 răspunsuri:
| aumih16 a răspuns:

E buna meseria! daca esti priceput! ai toate sansele sa progresezi! dar nu nu este o meserie de viitor! vrei alta meserie pentru viitor! incearca in alta parte! eventual daca vrei poti sa faci niste cursuri! etc

| Niiiicu a răspuns:

Salut,din pacate nu e de viitor, iti recomand sa pui mana si sa inveti ca altfel nu te vad bine in viitor, si oricum si acolo tot ai nevoie de liceuwinking

| sebysebyca a răspuns (pentru Niiiicu):

Eu as tinde sa te contrazic in privinta muncii dar nu si a invatatului. orice meserie poate avea un viitor,depinde cate cunostinte ai la baza! si aici fireste partea teoretica o inveti in scoala.dar daca mergi in strainatate,nimeni nu te va intreba de o diploma de instalator sanitar, ci vei intra direct in focul gheenei, adica in munca! si crede-ma instalatorii sunt si vor fi cautati! dar numai cei buni, seriosi, cu chef de munca! sa auzim de bine!

| Niiiicu a răspuns (pentru sebysebyca):

Ai dreptate dar e mai bine sa inveti pentru a nu ajunge instalator care la noi sunt prost platitwinking...big griniar de strainatate nu stiu ce sa spun pentru ca tot mai multi sunt trimisi inapoi iar numai cei buni raman si pana ajunge el bun se va perfectiona aici unde e mai usor de gasit un loc de munca decat intr-o tara straina iar cand va aveea el experienta ceruta dincolo vor trece cativa ani si nu va mai lasa el locul de munca de aici pentru ceva nesigur de dincolo...sti cum e nu da vrabia din mana pe cioara de pe gardhappywinking