| anonimadinAlba a întrebat:

Buna! Recent mi-am achiziționat 15parfumuri tip tester pentru a le vinde mai departe. Normal, înainte am verificat preturile de pe piata din orașul meu si m-am decis sa le pun undeva la 120ron/buc, având în vedere ca prețurile altor persoane care vând aici în oras incep undeva la 130ron/buc.
Le-am pus pe olx si alte grupuri de Facebook care se ocupa cu vânzarea de dinainte sa dau comanda de la furnizor, sa verific cum ar merge. Pe olx am primit din 17 ianuarie pana în prezent aproximativ 10 mesaje. Dar, pe când am primit parfumurile, adica ieri, trebuiau deja 2 clienți sa vina după ele, dar nu mi-au mai răspuns la telefon.
Voi cum credeți ca as putea face sa meargă? Pe Facebookul meu personal îmi e puțin rusine sa pun, nu stiu ce vor zice cunoștințele... Ai mei m-au sfatuit sa merg pe la primarii sau alimentari, sa arat marfa angajațiilor. Voi ce metode m-ati sfaturi sa pun în aplicare? Ceva idei?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa mai scazi din preț oamenii se uită la bani, dar daca le dai ieftin vei pierde tu. Daca le dai scump nu le vinzi ramîi cu anuntul si cu vizualizarile pe olx si c am atît.

| Alinailies a răspuns:

Nu te astepta ca toti care te contacteaza sa fie seriosi.
Cand te apuci de asa ceva, pregateste-te si pentru dezamagiri...