| mucificatorul201 a întrebat:

Care este parerea voastra despre parfumurile tester?
Informatia principala pe care multi nu o citesc si dupa zic ca este "teapa" este ca TESTERUL reprezinta parfumul original dar se scuteste costul ambalajului si uneori capacul de la sticla.ATAT/SERUL DIN STICLA SI STICLA SUNT IDENTICE.
Economic vorbind, ca vorba aia hai sa gandim si noi totusi, are logica, deoarece o cota buna parte din pretul final (ex pretul din mall) este luat de
1.Costuri de marketing (ambalaje)
2.Costul distribuitorului
3.Costul vanzatorului (chirie spatiu in mall; salarii clienti, taxe etc)
Cand se cauta "parfum tester" pe net primele site uri sortate de google in raport cu verificariile firmei (sediu, nr de contact etc) sunt "parfumescu"(de care din recenzii se vede ca nu folosesc boti) si alte siteuri
Dar intervine alta intrebare, de unde se iau atatea testere, indiferent ce vinde, furnizorul face profit, dar chiar produce atatea testere pentru vanzarea in afara magazinelor fizice?

Răspuns Câştigător
| Iote a răspuns:

Testerele NU sunt pentru vanzare. Se folosesc in magazine pentru ca eventualii cumparatori sa faca o proba a mirosului fara sa desfaca o sticla ce este spre vanzare. Mai sunt folosite (teoretic) si de distribuitorii ambulanti.
Dar observ ca la noi, ca la nimeni. Unii le iau gratuit si le folosesc in locul parfumului sua mai rau, le vand.

1 răspuns:
| aditimus a răspuns:

Parfumurile teste sunt ok, eu folosesc de la un magazin din Timisoara ce are 4.9 nota si 662 Google reviews.